Category Archives: Uncategorized

Wersja specjalna naszego filmu na Nocy Muzeów w Katowicach

19 maja br. w Muzeum Śląskim w Katowicach zaprezentujemy specjalną wersję filmu “Czy leci z nami archeolog?”.

Prawie 20 minut zmontowanego specjalnie dla muzeum materiału jest zarazem pierwszą oficjalną projekcją naszego filmu. Docelowa wersja będzie oczywiście jeszcze lepsza. Ale wszystkich zainteresowanych zapraszamy już teraz, na noc muzeów w Katowicach!

Poza projekcją filmu w muzeum archeolodzy lotniczy – Piotrek Wroniecki i Michał Pisz – zaprezentują nieinwazyjne metody badawcze i spróbują wraz z gośćmi odszukać stanowisko archeologiczne na zdjęciach lotniczych.

O godzinie 19 wystartuje balon do zdjęć lotniczych. Po wyświetleniu filmu o 20.30, Piotrek Wroniecki wygłosi wykład na temat archeologii nieinwazyjnej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Szczegóły dotyczące wydarzenia w Muzeum Śląskim znajdziecie na stronie muzeum: http://www.muzeumslaskie.pl/index.php?id=126

 

 

W najnowszej AŻ

W najnowszym numerze Archeologii Żywej (październik-listopad) na str. 40 można przeczytać wywiad z ekipą “Czy leci z nami archeolog?”. Miłego czytania.

“Czy leci z nami archeolog?”

Organizatorzy akcji „Prospekcja lotnicza – Małopolska 2010” chcieliby, żeby piloci coraz częściej zadawali sobie to pytanie. Ale to zależy także od zainteresowania archeologów, którzy na co dzień niechętnie odrywają się od ziemi.

PW