Film

.

“Czy leci z nami archeolog”, to krótki film wprowadzający  widza w świat jednej z najbardziej niezwykłych metod odkrywania przeszłości.

Czy archeologia lotnicza to odkopywanie wraków samolotów? A może poszukiwanie starożytnych maszyn latających? To jest kwestia, którą chcieliśmy wytłumaczyć. O archeologii lotniczej opowiedzą Wam specjaliści z tej dziedziny: profesor Włodzimierz Rączkowski i pilot-archeolog Krzysztof Wieczorek, wielokrotny mistrz świata w lataniu precyzyjnym.

Czy archeologia lotnicza faktycznie wspiera badanie przeszłości i ochronę zabytków? Kto może zostać odkrywcą?  Zapraszamy do oglądania!

Dzięki nowoczesnej technologii, archeologia lotnicza pozwala każdemu zostać odkrywcą. Łatwo dziś wzbić się w powietrze i zrobić zdjęcia, w razie lęku wysokości, można w powietrze wysłać sam aparat, lub oglądać gotowe zobrazowania satelitarne Ziemi bez wychodzenia z domu. Każdy może spróbować swoich sił w fotografii lotniczej i poszukiwaniu na zdjęciach zabytków archeologicznych. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj do działu ARCHEOLOGIA LOTNICZA

Zapraszamy również do oglądania zdjęć lotniczych w naszej galerii.

Archeolot.pl jest przedsięwzięciem non-profit. Film został zrealizowany bez instytucjonalnego wsparcia finansowego. Był realizowany w latach 2010-2014 przez dwóch pasjonatów archeologii lotniczej: Stanisława Maksymowicza i Piotra Wronieckiego. Nie powstałby też bez dobrej woli i wsparcia wielu osób – przede wszystkim bohaterów filmu.

Krótki film o archeologii lotniczej